Upowietrzenie małżowiny nosowej ze skrzywieniem przegrody nosowej

Upowietrznienie malzowiny nosowej srodkowej prawej z lewowypukly m skrzywieniem przegrody nosowej.Co to jest i jak leczyc.

Upowietrzona inaczej puszkowata małżowina środkowa to odmiana anatomiczna małżowiny. Jest to komórka powietrzna która zmniejsza drożność nosa po tej stronie (lub obu jeśli są dwie). Podobnie jak skrzywienie przegrody nosa - jeśli daje dolegliwości - kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego. Decyzje podejmuje lekarz laryngolog