Uprawiałam seks w ostatni dzień miesiączki. Mogę być w ciąży?

Mam 20 lat. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość zajścia w ciążę podczas ostatniego dnia miesiączki. Mój cykl trwa 28-30 dni i okres zazwyczaj mam 4-5 dni. Okres dostałam 8 września popołudniu, a kochałam się z chłopakiem o 11. Śluz już był brązowawy i w bardzo małych, a nawet maleńkich ilościach. Mój chłopak mówi, że nie doszedł we mnie, ale czułam, że mam wszystko na sobie i w sumie nie za bardzo mu wierzę, że nie skónczył we mnie, facetom ciężko się przyznać do takich rzeczy. Boję się, że mogło dojść do zapłodnienia. Czytałam już na forach o seksie podczas miesiączki i zdania są podzielone. Proszę o szybką odpowiedź. Jedna z kobiet napisała: jeśli miesiączka trwa 4-5 dni, a cykl wynosi 28, to spoko, w czasie miesiączki jesteście bezpieczni. A jeśli okres trwa 6 dni, a cykl wynosi np. 21 dni, to najbezpieczniejszy jest pierwszy i drugi dzień miesiączki. To prawda? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

istnieje małe prawdopodobieństwo, że mogłaś zajść w ciążę, nawet jeżeli doszło do wytrysku w pochwie. Uważa się, że pierwsze kilka dni po okresie to dni bezpłodne - należy obserwować śluz, temperaturę i szyjkę macicy poprzez samobadanie i jest to bardzo indywidualne.

Aby wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy bądź udać się na badanie ginekologiczne, nie można jednoznacznie przez forum medyczne określić, czy kobieta jest w ciąży czy nie.