Uprawianie seksu a masturbacja między przerwami

Witam, uprawiam seks raz na jeden czy dwa tygodnie. I chciałbym się zapytać czy masturbacja miedzy tymi przerwami jest wskazana, czy lepiej ją odpuścić i czekać na stosunek?

Dzień dobry!

Nie istnieją żadne zasady tego dotyczące - to indywidualny wybór każdego. Osoby z większymi potrzebami seksualnymi, przy zbyt rzadkim (ich zdaniem) współżyciu, wybierają masturbację między zbliżeniami. Osoby, dla których częstotliwość współżycia jest wystarczająca, nie chcą/ nie potrzebują dodatkowej masturbacji.

Pozdrawiam!