Uprawianie seksu i różnego rodzaju pieszczot a brak orgazmu

Od kilku miesięcy uprawiam seks, a od prawie roku różnego rodzaju pieszczoty, w tym seks oralny. Nigdy jednak nie przeżyłam jakiejś większej przyjemności, nie mówiąc już o orgazmie. Wiem, że w dużej mierze wynika to z braku doświadczenia, ale moja przyjaciółka (która zaczęła aktywność seksualną w podobnym czasie) praktycznie zawsze dochodzi przy seksie oralnym. Skąd biorą się moje problemy? Czy wynika to z niewielkiego rozmiaru łechtaczki (jest ukryta w napletku)?

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą. Są kobiety, które doświadczają orgazmu podczas pierwszego w życiu stosunku, a są takie, które odkrywają go po wielu latach regularnego współżycia. Czasami można odkryć i określić tego przyczyny - a czasami nie, taka jest po prostu barwność różnic międzyludzkich.

Łechtaczka zawsze znajduje się pod napletkiem. Na skutek podniecenia jednak obrzmiewa, powiększa się i widoczna jest jej większa powierzchnia. Brak przyjemności seksualnej i orgazmu może więc wynikać z niedostatecznego podniecenia (czy zna Pani ten stan? rozróżnia Pani różne stopnie swojego podniecenia? zdarza się Pani odczuwać bardzo silne podniecenie?) lub niewłaściwych pieszczot (np. dotyk zbyt silny lub słaby, brak nawilżenia łechtaczki itp.).

Warto rozmawiać z partnerem i poszukiwać różnych form bliskości - także we własnym zakresie, np. podczas masturbacji. Cenne jest także zwiększanie swojej wiedzy teoretycznej, np. lektura książek poradnikowych pisanych przez psychologów i seksuologów.

Pozdrawiam!