Uprawianie seksu przy początkach grzybicy pochwy

Byłam dzisiaj u ginekologa i wykryła u mnie początki grzybicy pochwy, przepisała mi jedną tabletkę clotrimazolum i maść zewnętrzną też z tej serii. Moje pytanie brzmi po jakim czasie można uprawiać sex? dostałam tylko jedną tabletkę na forach kobiety piszą że jak dostały 5 tabletek to nie uprawiały sexu przez 5 dni... i kiedy grzybica minie? martwię się że jedna tabletka nie wystarczy..

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi i zastosować zalecone leczenie. Przez kilka dni po zakończeniu stosowania maści proszę powstrzymać się od współżycia.