Uprawianie seksu z mężem po śmierci siostry

Witam.Mam osobiste pytanie.Mam 31 lat.Ponad tydzień temu zmarła mi siostra po ciężkiej chorobie.Byłyśmy ze sobą bardzo blisko,czuwałam przy niej w jej ostatnich dniach i godzinach.Jestem mężatką.Z mężem nie byłam blisko już od dłuższego czasu-stan siostry mi ciążył.Bardzo za sobą tęsknimy,mimo,że jesteśmy razem.Czy postąpiłabym źle kochając się z nim,jeśli niedawno pochowałam siostrę?Mam wyrzuty jeśli o tym myślę i boję się,że to jest nietaktowne wobec dramatu,który nas spotkał.Proszę o radę.

Witam
Wszystko zależy od punktu widzenia, zasad, wartości jakie się przyjmuje. Życie seksualne jest nieodzowną częścią życia partnerskiego, małżeńskiego. Odczuwanie przyjemności i bliskości razem z mężem nie stoi na drodze do odczuwania żalu i smutku w związku ze śmiercią siostry. To Pani musi zadecydować, czy bliskość z mężem jest nietaktowna w Pani sytuacji. Z punktu widzenia terapeutycznego w moim odczuciu bliskość ta może pomóc Państwu w uporaniu się z dramatem jaki Panią spotkał.
Pozdrawiam B.K.

Proszę nie czynić sobie żadnych wyrzutów! Uprawianie seksu można rozpatrzyć jako reakcje obronną w spotkaniu ze śmiercią. To wracanie do życia.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Moim zdaniem unikanie seksu z mężem nie powinno być częścią żałoby po stracie siostry.
Proszę dbać o siebie i swoje małżeństwo. I tak już z powodu sytuacji chorobowej się w pewnym stopniu oddaliliście. Dalsze unikanie bliskości byłoby zachowaniem ryzykownym dla związku.
Zapewne Siostra nie chciałaby problemów w Waszym związku małżeńskim.
Życie bywa niestety okrutne i "przeciwko śmierci nie ma ziół w ogrodach"...
Pozdrawiam. JW, Poznań.