Uraz i rany na palcu

witam.21.07 mialam wypadek w pracy,mianowicie poszarpany drugi palec lewej reki.palec zostal zszyty 4 szwy.25.07 mialam wizyte u chirurga a nastepna wizyte mam 8.08,do tego czasu musze nosic szwy i robic opatrunki z alantan plus.martwi mnie to ze palec zamiast sie goić to od tej masci jest zbyt nawilzony a w grubym opatrunku strasznie boli .czy to jest normalne aby tak dlugo stosowac tą maść i nosić "kokon"z bandaza??bardzo prosze o szybka odpowiedz.dzikeuje serdecznie.Marta

W takich wypadkach najczęściej stosuję inne postępowanie, ale jest to sprawa czysto indywidualne, dostosowana do stanu pacjenta. Jeśli Pani uważa, że dzieje się z raną, całym palcem coś niepokojącego radzę wcześniej skonsultować się z chirurgiem prowadzącym.

Witam , nie znam zakresu urazu , rodzaju szycia - nie potrafię wiec odpowiedzieć autorytatywnie!!! Według mnie , przy obecnych temperaturach , radziłbym myć ranę krótko z użyciem ogólnodostępnych środków + spryskiwanie Octeniseptem i pozostawienie bez opatrunku! NIECH RANA ODDYCHA!!! Najlepiej jednak prosze zglosić się do operatora!!! z.żurawski