Uraz odcinka szyjnego na poziomie C5/C6, spłaszczenie i szerokołukowa protuzja dokanałowa

Mam 36 lat, uraz odcinka szyjnego na poziomie C5/C6 spłaszczenie i szerokołukowa protuzja dokanałowa 2-3 mm z modelowaniem worka oponowego i znacznym spłyceniem przedniej przestrzeni rdzenia. Na tym poziomie stenoza bezwzględna kanału - wymiar światła 9mm.Przewężenie obu otworów międzykręgowych w dolnych częściach.Korzenie nerwowe w ścisłym przyleganiu do zmian w zwężonych zachyłkach bocznych - możliwa kolizja ułożeniowa. Poza tym drobne osteofity,dehydratcja krążków, wyrośla kostne.Co dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja lekarza neurochirurga. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie.