Uraz oka - co powinnam zrobić?

Dzisiaj na wf-ie zderzyłam się z koleżanką i dostałam w sam środek oka z łokcia. Zauważyłam, że to oko trochę mi się cofnęło. Czy to coś złego? Co powinnam zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Mechaniczne urazy, które dotyczą gałki ocznej, ale także aparatu ochronnego oka czy oczodołu, stanowią poważne zagrożenie dla jego podstawowej funkcji, jaką jest proces widzenia.
W przypadku wystąpienia tępego urazu okolicy gałki ocznej może dojść do złamania dolnej ściany oczodołu. W takim przypadku następuje wpadnięcie gałki ocznej w głąb oczodołu, przesunięcie jej ku dołowi oraz wciśnięcie dolnego mięśnia gałki ocznej i tkanki oczodołu w szczelinę złamania. Gałka oczna ma wówczas ograniczoną ruchomość i występuje objaw podwójnego widzenia.
Być może Pani uraz nie będzie skutkował aż tak poważnymi konsekwencjami, aczkolwiek zdecydowanie i jak najszybciej powinna skonsultować się Pani z lekarzem specjalistą.