Uraz prawego kolana po upadku

Witam, Proszę o interpretację zdjęcia RTG: http://i57.tinypic.com/311s7dc.jpg Uraz prawego kolana po upadku. Zdjęcie oglądało dwóch ortopedów, jeden twierdzi, że to pęknięcie, drugi że złamanie. Po wykonaniu prywatnego RTG trzeci lekarz opisał: jednodłamkowe złamanie rzepki bez przemieszczenia. Już nie wiem komu wierzyć. Ja mężczyzna, 32 lata, szczupły, wysportowany. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie, w tym wypadku kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne bowiem obraz radilogiczny rzeczywiście może sugerować złamanie. Przytoczone przez Pana opisy są tożsame. Peknięcie jest to bowiem złamanie bez przemieszczenia odłamów kostnych. Wszyscy zatem lekarze oglądający Pana zdjęcie opisują to samo. W tym momencie najważniejsza, dla ustalenia dalszego postepowania, jest korelacja jak zachodzi pomiędzy Pana b a d a n i e m, wywiadem, a wynikiem rtg. Pozdrawiam i dla bezpieczeństwa do czasu podjęcia decyzji przez leczących Pana ortopedów sugeruję noszenie ortezy stawu kolanowego w zablokowanym ustawieniu zgięcia 15-30st.