Uraz przedramienia z uszkodzeniem ścięgien zginacza promieniowego nadgarstka

Witam.Brat miał wypadek przy pracy:rana krajzegowa przedramienia lewego z całkowitym uszkodzeniem ścięgien zginacza promieniowego nadgarstka i dłoniowego długiego FCR i PL(S66.6)Jakie są rokowania na pełny powrót sprawności ręki? Jest teraz po zabiegu operacyjnym- załamał się, bo widać. Ma własną działalność gosp. więc tym bardziej jest bezradny wobec sytuacji. Jak mam go pocieszać? Jest szansa, że ręka będzie całkowicie sprawna i jak długo trzeba czasu na to czekać? Proszę odp. i dziękuję.

Szanowny Panie,
podstawowym problemem w tej sytuacji jest zwykle towarzyszące urazowi uszkodzenie nerwu pośrodkowego. Samo uszkodzenie zginacza promieniowego nadgarstka, tym bardziej mięśnia dłoniowego długiego, nie powoduje bardzo dużego ubytku funkcji. Koniecznie należy sprawdzić zakres czucia - wskazana wizyta u specjalisty chirurgii ręki. Proszę pamiętać, że powrót sprawności zależy od wielu czynników, w tym szczególnie rehabilitacji.