Uraz stawu skroniowo-żuchwowego

Witam, W pracy mojemu narzeczonemu przy szerokim otwarciu ust wyskoczyła szczęka z zawiasów. Została ona nastawiona w pobliskiej przychodni. Czy powinien skontrolować ją u innego specjalisty ? jeśli tak to do jakiego specjalisty poradzić się o pomoc? Czy potrzebne będzie prześwietlenie? Lekarz który mu nastawiał szczękę był mało wymowny i szybko nas odprawił. Powiedział tylko że ma spożywać posiłki przez rurkę. Przez ile takie posiłki mam mu podawać? ile taka regeneracja szczęki może trwać?

Warto udać się do poradni chirurgii szczękowej gdzie lekarz po wykonaniu zdjęć rtg i dokładnym badaniu oceni stan stawów i postawi prawidłowe rozpoznanie, a to zdecyduje o dalszym postępowaniu.