Ureaplasma: czy jest groźna?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące ureoplazmy. Czy mając ta bakterie można zajść w ciążę, czy trzeba ją najpierw wyleczyć. Przeciez wiele kobiet zachodzi z tą bakterią w ciążę nawet o tym nie wiedząc. Przecież nie zawsze się robi takie badania. Dodam, że raz miałam ciążę obumarłą. Czy to ma zwiąek z tym?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ureaplasm urealyticum jest drobnoustrojem odpowiedzialnym za zakażenia układu moczowo-płciowego. Bardzo często zakażenie przebiega bezobjawowo. Jednym z powikłań nieleczonego zakażenia mogą być nawracające poronienia. Niewykluczone, że w Pani pryzpadku powodem obumarcia ciąży była zakażenie bakterią. Ponieważ drobnoustrój przenosi się głównie drogą kontaktów seksualnych konieczne będzie jednoczene leczenie obojga partnerów.