Czy mogłam zajść w ciążę wkrótce po urodzeniu dziecka?

Urodziłam 01.03.2012. Miałam już okres, a teraz czekam, ale go jeszcze nie ma. Boję się, bo kochałam się przed dostaniem okresu.

Witam serdecznie! Jeżeli po porodzie wystąpiła już pierwsza miesiączka, to znaczy, że wróciła Pani płodność. Ryzyko ciąży uzależnione jest od dnia cyklu, w którym doszło do zbliżenia. W swoim zapytaniu nie podaje Pani, czy karmi Pani piersią. Jeśli tak, miesiączki mogą być nieregularne. W obecnej sytuacji, jeśli obawia się Pani zajścia w ciążę, wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Wiarygodny wynik możemy uzyskać już 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam