Co oznacza podwyższone ALT po porodzie?

Urodziłam dziewczynkę. Jest zdrowa - ja mam złe wyniki: alt 305-285, urate 520-496. Pozostałe wyniki badania krwi w normie. Przed samym porodem i po porodzie jestem spuchnięta - ale to się zmniejsza.

Witam! Tak skąpe informacje nie pozwalają na wypowiedź odnośnie możliwych przyczyn nieprawidłowości. Podwyższona aktywność ALT może wskazywać na uszkodzenie wątroby, które może być odwracalne, ale brak danych nie pozwala tego ocenić. Nie jest też jasne czy "urate" to badanie wykonane z surowicy czy moczu i czy na pewno dobrze przepisane z wyniku - przed interpretacją konieczne jest tego ustalenie. Pisze Pani również o pozostałych prawidłowych wynikach badan krwi - ale jakie to były badania? Nie wiem czy oznaczono więcej enzymów wątrobowych - AST, GGTP, ALP i produktów przemiany materii służących do oceny jej czynności - bilirubiny? Co z badaniami obrazowymi - choćby USG jamy brzusznej, jakie są wartości ciśnienia tętniczego? Czy w trakcie ciąży rozpoznawano jakieś choroby u Pani lub dziecka? Czy ciąża przebiegała bez komplikacji i czy nie towarzyszyły one porodowi? Czy choruje Pani na jakieś choroby przewlekłe? To wszystko ma bardzo istotne znaczenia dla oceny ew. przyszłych zagrożeń i interpretacji wymienionych wyników. Pozdrawiam