Urojenia u dorosłego

Witam Moja mama od jakiegoś czasu ma urojenia. Wydaje jej się, że ktoś w pracy chce jej zrobić krzywdę, psiuka na nią czymś, co ją szczypie. Twierdzi,że nie wie kto, bo ie widziała, ale że ona to czuje,że ktoś na nią psiuka , codziennie chodzi w nowych ubraniach, które kupuje w lumpeksach i raz założone, wyrzuca, bo mają plamy, my ich nie widzimy. z pracy wychodzi w kapturze i pod parasolem. Twierdzi ze to prawda i nie che iść do lekarza, czasem ma otępiały wzrok, co robić, pomocy.

Witam serdecznie,
Pani mama powinna udać się do lekarza psychiatry, gdyż takie urojenia są bardzo niepokojące. Napisała Pani, że ona nie wyraża na to zgody. Proszę na początku spróbować przekonać ją do jednej wizyty u psychologa - na przykład pod pretekstem tego, że psycholog doradzi jej jak ma zachowywać się w pracy, jak ma radzić sobie z nieprzychylnymi ludźmi.
Warto, aby na temat tej wizyty z Pani mamą porozmawiał także ktoś, kto jest dla niej autorytetem.
Pozdrawiam