USG

Witam, mam pytanie, czy usg robione na niepełnym pęcherzu może wykazać ciążę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

USG na początku ciąży wykonuje się zwykle sondą przezpochwową. Do takiego badania pęherz moczowy powinien być pusty. Jeśli lekarz wykonujący badanie używa sondy przezbrzusznej (takie badanie pozwala wykryć ciążę w nieco późniejszym okresie), wtedy konieczny jest pełny pęcherz moczowy.

Pozdrawiam serdecznie!