USG a przepuklina pachwinowa

Odczuwam delikatny dyskomfort w lewej pachwinie. Myślałem, że to naciągnięcie ścięgien, czy mięśnia. Poszedłem do chirurga, który mnie przebadał pod kątem przepukliny i jej nie stwierdził (rok wcześniej miałem operowaną drugą stroną na przepuklinę pachwinową). Tak naprawdę zostałem bez konkretnej diagnozy, z informacją, że mogłem sobie coś naciągnąć. Mam delikatny ból zazwyczaj w pozycji siedzącej. Tak od czterech dni. Nie widać żadnego uwypuklenia. Dla świętego spokoju poszedłem na USG tej pachwiny i podbrzusza - ku mojemu zdziwieniu lekarz stwierdził, że przepuklina jest przy dolnej granicy mięśnia skośnego brzucha. Czy na USG dokładnie widać przepuklinę, jeśli ona występuje?

USG jest słabo wartościowym badaniem w przypadku przepuklin. Jednoznacznie rozpoznanie co do przepuklin stawia chirurg po badaniu fizykalnym. Skoro on nie wyczuwał palpacyjnie przepukliny to z dużym prawdopodobieństwem jej nie ma. Myślę, że być może właśnie ból w pachwinie pochodzi z przeciążenia mięśni przyczepiających się do kości miednicy w tym miejscu. Sugeruje, że jeśli dolegliwości nie ustąpią samoistnie w przeciągu kilku dni to radziłbym ponownie skonsultować się z chirurgiem pokazując mu wynik badania USG.