Usg bez prezerwatywy

Witam, dziś byłam na badaniu usg macicznym. W sumie wszystko było w porządku, ale jak wyszłam doszłam do wniosku, że lekarka nie założyła prezerwatywy na urządzenie. Teraz troszkę się martwię. czy ten sprzęt był wcześniej odkażany, gdyż nie chciała bym mieć żadnej choroby. Jaką chorobę ewentualnie przez taki błąd lekarski mogłabym "złapać"? Słyszałam że hiv lub hpv ale nie wiem czy to nie plotki. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Lekarze wykonujący USG przezpochwowe bardzo wprawnie zakaldają prezerwatywy na sondę. Najprawdopodobniej nie zauważyła Pani, kiedy lekarka to zrobiła.