USG ciąży i brak zarodka

14,04: pierwszy dzień ostatniej miesiączki 27.05: usg - widoczny pęcherzyk ciążowy bez zarodka 28.05: bhcg - 6521, podejrzenie ciąży pozamacicznej, wykonano zabieg laparoskopii - ciązy pozamacicznej nie stwierdzono, znieczulenie ogólne dotchawicze z monitorowaniem rozszerzonym (do 2 godz), antybiotyk (tarfazolin) 01.06: usg - pęcherzyk ciążowy 10 mm, obrazu zarodka brak, FHR(-), BHCG 14455 Dlaczego brak zarodka? Czy znieczulenie ogólne oraz podany antybiotyk mogą zaszkodzić ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Może to być objaw ciąży poza macicznej lub tzw puste jajo płodowe. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.