USG ciąży w 30. tygodniu

Dzień dobry, Wg usg w 27t3d ciąży masa dziecka wynosiła 1329 - 194 g, natomiast teraz, w 30t3d wynosi 1290 - 188 g. Mój lekarz twierdzi, że jest to w tolerancji błędu. Ja przez te 3 tygodnie przytyłam zaledwie 600 g. Mam 26 lat. Bardzo proszę o odpowiedź, czy mój lekarz ma rację, czy lepiej udać się jeszcze na konsultacje do innego. Z poważaniem, Agata S.

Tak jak powiedział ginekolog prowadzący jest to w granicach błędu i nie ma powodu do niepokoju (trzeba się liczyć na błędy w czasie badania USG związane z przykładaniem w rożnych innych miejscach głowicy ultrasonograficznej). Nie ma wskazań, aby konsultowała się Pani w tym przypadku z innym lekarzem.