USG dopochwowe i podstawowe badania ginekologiczne a błona dziewicza

Współżyłam z chłopakiem jeden raz, nie do końca się udało, bo czuwałam ból i przerwaliśmy. Byłam ostatnio u ginekologa, zapytał o podst. rzeczy ale nie o to czy współżyję. Ginekolog nie zdobył mojego zaufania, był nieuprzejmy w związku z czym nie umiałam rozwiać swoich wątpliwości a mianowicie czy błona została przerwana podczas tamtego stosunku? Przeprowadził podst. badania i usg dopochwowe. Czy gdybym miała nieprzerwaną błonę dziewiczą po tamtym stosunku lekarz przeprowadził by to badanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz nie wzbudził Pani zaufania sugeruję zmianę lekarza. Jest to bowiem niezwykle ważne, by pacjent ufał lekarzowi i miał śmiałość o wszystko zapytać. Odpowiadając na Pani pytanie: nieprzerwana błona dziewicza nie wyklucza możliwości przeprowadzenia badania ginekologicznego oraz wykonania USG.