USG dopochwowe po RSM

Witam!Jestem po RSM radiochemioterapi i mialam robione usg dopochwowe, pozniej lekarz dal mi wynik badania: Lenght ,M1:3,90; Heigh,M1:2,73; Endo.Thick.10,71, M1:17.03, M2:4,39; Cervix,M1 1,67. Lekarz powiedzial ze jest ok ale jeli bym mogła dostać bardziej szczegołową odpwoiedz o co chodzi z tymi wartościami liczbowymi

W badaniu USG największą wartością jest ocena w czasie badania, ocena morfologiczna uzyskiwanych obrazów i w pewnym sensie subiektywna ocena badającego. Poza tym w czasie badania obowiązują standardowe pomiary ocenianych struktur. Aplikacje do pomiarów mają swoje nazewnictwo. Przy ogólnej ocenie lekarza, że jest ok, te pomiary mają drugorzędowe znaczenie. Rozszyfrowanie mogłoby być następujące: Lenght - długość trzonu macicy; M1 (pierwszy (i jedyny) pomiar tej długości); Heigh - wymiar przednio-tylny trzonu macicy; M1 (adekwatnie jw); Endo.Thick - szerokość endometrium (błony śluzowej jamy macicy); M1 i M2 - dość się różnią więc nie potrafię jednoznacznie zinterpretować czego dotyczą; Cervix - długość szyjki macicy.