USG i gastroskopia oraz refluks żołądkowo-przełykowy

witam mam pytanie jestem po USG i gastroskopi zoladka usg prawidlowe a gastro wykazala ze mam refluks zoladkowo przelykowy spowodowany przepuklina wslizg zoladka do przelyku objawy mam takie jak bule w klatce pieczenie w prawym nadbrzuszu ko mostka zgaga ogulem mam juz leki ranigast na recepte i bioprazol 20 mg czy da sie ta chorobe wyleczyc calkiem podobno nie kwalifikuje sie do zabiegu bo za mala jest czy bule ustapia kiedys?mam 8 kg nadwagi dodam prosze o odp

Witam. Dobrze by było włączyć dietę lekkostrawną z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soków żołądkowych, żeby trochę uspokoić dolegliwości. Same leki nie pomogą jeśli nie zmieni się stylu życia, więc zalecana jest też redukcja masy ciała. Warto wprowadzić teraz te zalecenia ponieważ jest Pan młodym mężczyzną, całe życie przed Panem, więc warto zadbać o jego komfort. Zapraszam na konsultacje www.dietetykwkrakowie.pl