USG i rezonans guzka w nadgarstku

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie moich wyników badań, tj. USG i rezonansu. Na początku tego roku udałam się na wizytę do lekarza chirurga w związku z pojawieniem się małego guzka na lewym nadgarstku. Po wykonaniu RTG i USG lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny. W tym czasie guzek urósł do 2,2 cm x 0,5 cm. Na ostatniej wizycie dostałam skierowanie do onkologa z informacją, że powinnam zrobić biopsję. Czy na podstawie poniższych wyników badań można jednoznacznie stwierdzić, że to jest nowotwór? Czekam na wizytę u onkologa, a w międzyczasie przeszukałam internet, aby się dowiedzieć czegoś więcej na temat sugerowanych rodzajów nowotworu. Oto wyniki badań: 1. USG - po stronie dłoniowej wyczuwalne zgrubienie, ma kształt cylindryczny, dł ok. 2 cm , średnica 5,5 mm. nie rejestruje przepływów wewnątrz. Zmiana ma charakter lity. Tkanki w otoczeniu nie zmienione. Stawy nadgarstka bez odczynu zapalnego. 2. rezonans - badanie wykonano w sekwencjach SE, FSE uzyskując obrazy T1 zależne przed i po CM, T2, PD zależne i z supresją tłuszczu w trzech płaszczyznach: pochewka ścięgna mięśnia zginacza promieniowego nadgarstka odcinkowo poszerzona na dł. 25 mm do max 6-7 mm. Jej światło wypełnia treść o niskim sygnale w T1, pośrednim w PD nie wykazująca wytłumienia w sekwencjach z supresją tłuszczu. Po CM obserwuje się rozsiane punkcikowate ogniska wzmocnienia w obrębie opisywanej masy oraz silne wzmocnienie kontrastowe pochewki ścięgna. Zmiana ograniczona do pochewki ścięgna w bezpośrednim sąsiedztwie opisywanej masy widoczny nerw pośrodkowy bez cech nacieku. Obraz wymaga różnicowania między guzem ścięgna/ pochewki ścięgna (najczęściej: guz olbrzymiokomórkowy, sarcoma, przerzut melanoma) a zmianami zapalnymi. Jeśli to możliwe proszę o polecenie lekarza specjalisty w tych odmianach nowotworu oraz takiego który by dość szybko wykonał biopsję, bez której wyniku jak przypuszczam ostatecznie nie będzie można zdiagnozować guza. Z góry bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, nie muszę opisywać jaki jest stan moich nerwów, że nie mogę myśleć o czymś innym itd. Pozdrawiam, Elzbieta

Zmiana opisywana głównie, szczegółowo w badaniu rezonansu magnetycznego związana jest ze ścięgnem. W USG zmiana guzowata ma brak ukrwienia co może świadczyć o tym, że ma budowę torbielowatą (wypełniona jest jakąś substancją gęstą). Raczej zmiana nowotworowa wywodząca się ze ścięgna to ogromna rzadkość, prawie nie spotykana. Radziłbym z tym problemem udać się do ortopedy skoro zmiana wywodzi się ze ścięgna. Dla mnie taki obraz USG i rezonansu raczej wskazuje na ganglion, czyli torbiel galaretowatą wywodzącą się z pochewki ścięgna. Za pewne ortopeda po badaniu zaleci całkowite usunięcie guzka. Już w trakcie usuwania wyjaśni na pewno czym jest zmiana. Proszę się nie niepokoić.