USG jamy brzusznej i badania krwi

Witam mam pytanie.Teść miał robione usg jamy brzusznej.Nie wiem co oznacza że trzustki nie widać.A wynik chemiczny krwi AIAT i ASPAT przekracza 100. proszę o opis.

Trzustki nie widać, bo zapewne została przesłonięta przez gazy w jelitach lub treść pokarmową (złe przygotowanie do badania). Zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych ASPAT i ALAT świadczy o uszkodzeniu wątroby. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.