USG jamy brzusznej i ślad płynu podtorebkowo w nerce

Witam Zrobiono mi usg jamy brzusznej. Co oznacz ,,slad plynu podtorebkowo w nerce prawej grubości do 3 mm''? Co z tym się robi? Dodam , że w moczowodzie prawej mam kamien 1cm x 0,5 cm i ruchomą prawą nerkę. Dziękuje za odp

To może np. świadczyć o niewielkim stanie zapalnym, w zakresie tej nerki, co przejawia się właśnie śladem płynu wokół nerki. Myślę, że skoro tkwi kamień w prawym moczowodzie to taki stan musi wymagać interwencji urologicznej, gdyż może odczynowo wywoływać zastój moczu z przesiękiem wokół nerki. Proszę pilnie w tej spraw skonsultować się z urologiem.