USG jamy brzusznej i stłuszczenie trzustki

Mam pytanie odnośnie usg jamy brzusznej, w którym stwierdzono, że trzustka jest niepowiększona, jednorodna, z cechami stłuszczenia. Wynik amylaza we krwi 38, poziom cukru 104, ob. 2, morfologia w porządku. Czy są pwodoy do niepokoju. Dodam, że od 8 lat biorę leki na refluks, który mam stwierdzony na podstawie gastroskopii. Czasami odczuwam takie sekundowe bóle w lewym nadbrzuszu, ale mogą być one pwodem mojego zdenerwowania i zbytniej koncentarcji na problemach zdrowotnych. Mam 39 lat.

Szanowny Panie, poza fragmentem opisu USG warto byłoby przekazać swój wzrost i wagę. Wyliczając wskaźnik BMI ocenić można Pana wagę. Z taką informacją, nawykami żywieniowymi, oceną gospodarki cholesterolowej można podejmować dalsze decyzje.