USG jamy brzusznej i TK oraz stłuszczenie wątroby

Witam. Niedawno miałem robione usg jamy brzusznej : struktura hypoechogeniczna trzustki, bez zmian ogniskowej; robiłem także tomografię jamy brzusznej, która wykazała stluszczenie wątroby oraz zanik ogona trzustki. Wiem ze z wynikami powinienem zgłosić sie do lekarza, prosze tylko o informacje czy wynik sugeruje pzt, czy cos jeszcze groznejszego. Dodam ze nie odczuwam boli brzucha, jest tylko uczucie pęlnosci w nadbrzuszu, wzdęcia oraz sporadycznie ssania w nadbrzuszu. Prosze o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania może sugerować przewlekłe zapalenie trzustki. Jednakże na podstawie samego wyniku CT nie można postawić rozpoznania. Wskazana jest wizyta u lekarza.