USG jamy brzusznej i wątroba powiększona

USG JAMY BRZUSZNEJ Watroba powiekszona o podwyzszonej echogenicznosci-cechy stluszczenia bez zmian ogniskowych. Pecherzyk zolciowy o rownej scianie z liczymi drobnymi zlogami. Gruczol krokowy jednorodny , powiekszony v=50 ml. Pozostale narzady jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej bez zmian patologicznych. Tata 60 lat mial tak opisane USG co to znaczy ? Bardzo przejmuje sie tym powiekszonym gruczolem krokowym. Lekarka powiedziala mu,ze ma okropne wyniki i nic wiecej. Prosze o jakies info.

Gruczoł krokowy musi zostać przebadany dokładnie przez urologa bezpośrednio i on zadecyduje o dalszym w tym zakresie sposobie postępowania. Wątroba jest powiększona z powodu stłuszczenia - taka pewnie ma nadwagę. W takim zakresie wystarczająca jest odpowiednia dieta oczywiście w zależności od wyników badań laboratoryjnych funkcji wątroby. Kamica pęcherzyka żółciowego zwłaszcza z drobnymi złogami będzie wymagać leczenia operacyjnego i radzę w tym względzie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym.