USG jamy brzusznej i WZW typu B

Wynik usg watroba praw.wielkośc ,echognicznosci bez zmian ogniskowych śledz. wym.155 mm prawidłowe przepływy w ukladzie żyły wrotnej w badaniu dopplerowskim. MAM wzw tyb b leczona byłam w 2012 roku terapią przeciwwirusowa Pegasys 48 tyg kontr. wiremi w 2013 800IU/ml. Kwiecień 2014 pobr. wyniki HBV-DNA ilościowo.Obecnie wyniki krwi bardzo dobre. Staramy się dziecko czy powiekszona sledziona powinna byc jakimś zagrozeniem mam umowiona wizyte na sierpień do hematologa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wobec prawidłowych wyników morfologii krwi opisane powiększenie śledziony nie jest niebezpieczne w kontekście planowanej ciąży i ma najprawdopodobniej związek z WZW.

To mierne powiększenie śledziony powinno jeszcze być rozpatrzone w zależności od Pani wzrostu. Nie wydaje mnie się by dziecko było przeciwwskazane. Myślę iż hematolog odpowie na to pytanie pozytywnie.