USG kończyn dolnych i żylaki
Witam ,miałam niedawno robione usg kończyn dolnych i w wyniku jest napisane że w obrębie żylaków liczne zmiany hiperechogeniczne ,ale żylaki podatne na ucisk. Żyły śródmięśniowe łydki prawej szerokości do 6,5mm,podatne na ucisk ,"nakrapiane". Co to oznacz ,dziękuję za odpowiedz.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Stopa cukrzycowa
Cukrzyca może atakować narządy wewnętrzne i kończyny. Stopa cukrzycowa to jedno z najpoważniejszych komplikacji po tej chorobie. Sprawdź i dowiedz się więcej o stopie cukrzycowej.
Witam serdecznie, autor opisu miał chyba na myśli pasma zwłóknień pozakrzepowych obecne w świetle żyły powierzchownej (po przebytej dawniej zakrzepicy). Co do nakrapiania żył nie jest to określenie flebologiczne. Proponuję konsultację naczyniową wraz z weryfikacją wyniku i ustaleniem trybu leczenia. Zapraszam do mojej praktyki - autostradą 20 min. z Wodzisławia. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog