USG narządów rodnych i hyperechogeniczny obszar

Witam. Byłam dziś na usg narządów rodnych . Trzon macicy w tyłozgięciu o prawidłowej wielkości . Obrys macicy nie jest idealnie regularny. Trzon jednorodny . Szyjka macicy prawidłowa . Endometrium- obie blaszki łącznie 6 mm. Endometrium przedzielone jest szczeliną płynu o szerokości 10 mm. Łącznie jama macicy ok. 16 mm. W płynie jamy macicy widoczny jest hyperechogeniczny obszar o wym. 15mm×10mm. Bez ukrwienia. Zmiana może odpowiadać zgęstce białka ? Raczej nie polip - zdj.

Zmiana opisywana w zakresie jamy macicy nie wygląda w badaniu USG na polipa tylko na zagęszczenie białkowe śluzu endometrialnego (nic niepokojącego). Interpretacją wyniku powinien zająć się ginekolog prowadzący.