USG piersi 35-latki

usg piersi . sutki obustronnie o utkaniu gruczolowo-tluszczowym z przewaga gruczolowego .przewody wyprowadzajace o prawidlowym przebiegu. sl-zageszczenie tk o sr 4mm od brodawki mogace odpowiadac zmianie masopatycznej. co oznacza ten wynik .?bardzo prosze o odpowiedz

Wynik jest prawidłowy i nie budzi niepokoju. Opis zmian mastopatycznych oznacza zwyrodnienie tkanki gruczołu sutkowego związane z wiekiem i wpływem hormonów na gruczoł sutkowy. Zmiana mastopatyczna bardzo mała, bez znaczenia klinicznego. Wynik musi zinterpretować lekarz kierujący na USG sutków.