USG piersi, biopsja - CO DALEJ?

Witam. Mam 22 lata, niedawno zrobiłam usg piersi. Cytuję wynik: "W piersi lewej na godz. 12 w odległości ok. 5 cm od brodawki widoczna zmiana ogniskowa hipoechogeniczna lita, o ostrych granicach, o wym. 8x6 mm, mogąca odpowiadać gruczolakowłókniakowi, w celu weryfikacji wskazana BACC, doły pachowe wolne, piersi o przewadze utkania gruczołowego". Wizytę u specjalisty od chorób piersi na oddziale onkologicznym mam umuwioną dopiero w połowie lipca, to bardzo dużo czasu, obawiam się że moja zmiana w piersi do tego czasu się powiększy. Lekarz zbadał piersi i powiedział, że zmiana jest niewielka, miękka, nie boli i to najprawdopodobniej włókniak, i nie mam powodów do nie pokoju. Zalecił jednak wizytę u Poradni Chorób Sutka w celu zrobienia biopsji, jednak termin tej wizyty jest bardzo odległy, a ja bardzo się martwię wynikiem USG. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog polecił skonsultować to z onkologiem, ale wizyta za kilka miesięcy. Co dalej robić, odstawić tabletki? Zaznaczył, że mam uważać, żeby w ciążę nie zajść, czy gruczolakowłókniak ma wpływ na macierzyństwo? Na razie nie planuję założenia rodziny, jednak w przyszłości tak. Jeżeli zrobię biopsję odpłatnie, to kto może zinterpretować wynik tego badania? Proszę o poradę.

Szybkie wykonanie biopsji jest o tyle istotne, że gruczolakowłókniak trzeba będzie usunąć chirurgicznie, mimo iż jest obecnie mały, to będzie się powiększął i w pewnym momencie może stać się na tyle duży, że zacznie przeszkadzać w codziennym życiu. Im wcześniej zostanie usunięty, tym łatwiejszy zabieg i krótsza rekonwalescencja oraz mniejsza blizna (zdolny chirurg zostawi małą 6-10 mm "kreseczkę", jeśli nie będzie Pani czekała aż gruczolakowłókniak urośnie), co niewątpliwie ma znaczenie w przypadku piersi.

Jeśli chodzi o antykoncepcję, to gdyby to był rak piersi, niewątpliwie konieczne byłoby przerwanie jej stosowania. Jednkaże  z dużym prawdopodobieństwem cierpi Pani na nowotwór łagodny, przy którym można pozostać przy antykoncepji. Aby mieć pewność, koniecznie należy wykonać biopsję - jak najszybciej. Gruczolakowłókniak nie wpływa na płodność w żaden sposób.