USG piersi i BIRADS2/3

Szanowni Państwo. Wczoraj robiłam USG piersi. Poniżej wynik. Wizyta dopiero za tydzień, a chciałabym już teraz wiedzieć, czy jest się czego obawiać. Sutki o budowie gruczołowo - tłuszczowej. Lita zmiana ze wzmocnieniem za ściąną tylną śr 4 mm, w SP na g 12 najpewniej torbiel z gęstą treścią, do kontroli w usg za 6 miesięcy. Po obu stronach nie stwierdzam obecności innych zmian ogniskowych litych ani torbielowatych Przewody mlekowe nie są poszerzone. Okolice pachowe prawidłowe. USG BIRADS2/3

Zmian jest typu łagodnego, bardzo mała, prawdopodobnie jak opisał ultrasonografista typu torbieli z gęstą treścią płynną. Według jego zaleceń wystarczające jest kontrolne badanie USG za 6 miesięcy.