USG piersi o budowie gruczołowej z cechami dysplazji

Wynik usg piersi co oznacza i Piersi o budowie gruczołowej z cechami dysplazji (pacjentka przed miesiączka) w piersi lewej na godz.9policykliczna lita zmiana o dosc gładkich zarysach o wtym ok.2 ·1cm´tu phyllodes FA˝nie mozna wykluczyc zmiany hipoechogennej w piersi prawej na godz 9 o sr do 0,7 cm pachy w granicach normy wskazana kontrola 1 fazie cyklu i bacc mam 27 lat z gory dziekuje
27 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zarówno samobadanie piersi jak i USG piersi powinno być wykonywane w pierwszej połowie cyklu po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Wtedy też obraz w badaniu ultrasonograficznym jest najbardziej wiarygodny i diagnostyczny.
Lekarz wykonujący USG sugeruje wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany (guzka) w piersi prawej.
Pobrany materiał tkankowy z guzka i analiza histopatologiczna są jedyną wiarygodną metodą diagnostyczną w przypadku wszelkich podejrzanych zmian w piersiach.
Na jej podstawie ustalany jest dalszy tok diagnostyczny i ewentualne leczenie.