USG płata tarczycy i wyników hormonów tarczycy

Proszę o interpretację wyników.Kobieta . Wiek 31. 2 lata temu robione USG tarczycy, płaty byłe tych samych rozmiarów, bez jakichkolwiek zmian. Była i nadal jest leczona na niedoczynność tarczycy. Tydzień temu badania na TSH, FT4 i FT3 wykazały poprawę i poziom jest w normie. Dziś na USG wyszło prawy płat jest niejednorodny, hypogeniczny, z jasnym guzkiem, 2,8 mm/ z rąbkiem halo. Wymiar to 1,1x1,6x2,0. LEwy płat jednorodny, hypogeniczny, większy od prawego. Wymiary 1,2x1,7x2,5. Cieśń 1,0 mm.

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną zaleciłbym kontrolę USG za 6 miesięcy w celu obserwacji wzrostu guzka. Nie widzę potrzeby do wykonania biopsji.