USG po zapaleniu płuc u 5-miesięcznego dziecka

Proszę o pomoc . Dziś mój synek 5 miescy wyszedł ze szpitala (miał zapalenie płuc) USG : Ukł. komorowy poszerzony, nieprzemieszczony, komory boczne asymetr. pkb 6,2mm , lkb 8,3 mm z zaokrąglonymi rogami czołowymi, komora III 8mm, na poziomie rogów potylicznych pkb=lkb12mm. nie stwierdza się krwawienia do komor. echostruktura mózgowia prawidłowa. Przestrzeń podoponowa poszerzona, po stronie prawej do 7,9mm po lewej 10,7 mm, szczelina miedzypol poszerzona do 11,8 mm gleboka. PROSZE O OPINIE

Aleksander Ropielewski

Konieczna obserwacja. Na chwilę obecną nie ma konieczności interwencji leczniczej. Możliwe, że zmiany w układzie nerwowym sie wyrównają. Dziecko powinno być skonsultowane przez neurologa.