Usg stawu barkowego! Proszę o dokładne zinterpretowanie, tzn. ile może trwać leczenie, czym leczyć itp.

-cechy przewlekłej tendinopati typu obrzękowego sciegna miesnia nadgrzebieniowego,zmiany o umiarkowanym stopniu nasilenia-ciagłosc sciegna zachowana,-cechy przewlekłego procesu zapalenia kaletki podbarkowej-zmiany o niewielkim stopniu nasilenia.obraz czesci miekkich stawów barkowych dostepnych w badaniu sonograficznym bez odchylen od normy!!!..........................kontuzja ta spowodowana była przez sport jaki uprawiam czyli silownia (amatorsko),boks(amatorsko).poczatkowe leczenie to blokady w bark 4 sztuki co tydzien(niepomogło),leki-diclac 50(niepomogło),specjalny zestaw na odbudowe takanki łacznej,natłuszczanie itd(chrzastka rekina ,glukozamina itp nazwa animal flex),masci diclac,dip rilif,masc konska--nic niepomogło! trwa to juz ponad 3 miesiac odstawiłem cwiczenia,zero zadnego obciazania tego prawego barku i nic niepomaga,boli w nocy iw dzien przy wykonywaniu jakilkolwiek ruchów!prosze o poorade czym leczyc,czy moze zrobic dodatkowe jakies badania?!z góry dziekuje

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Opis USG świadczy o przeciążeniowym uszkodzeniu struktur stawu barkowego, bez cech zerwania ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego - co znaczy, że nie ma wskazań do leczenia zabiegowego.
Sport jaki jest wymieniony w pytaniu niestety sprzyja tego typu urazom i dolegliwościom. Siłownia + boks = duże przeciążenia stawu barkowego, a zwłaszcza jeżeli ćwiczenia nie są poprzedzone odpowiednią rozgrzewką oraz ćwiczeniami rozciągającymi po zakończeniu.
Zastosowane leczenie mogło nie przynieść ulgi, jeżeli nie było połączone z rehabilitacją (zarówno kinezy, jak i fizykoterapią).
Jeżeli chodzi o dodatkowe badania, to najważniejsze  jest badanie ortopedyczne, a tu niestety internet nie wystarcza.
Podsumowując - zalecam kontakt z ortopedą/ lekarzem rehabilitacji medycznej bądź specjalistą medycyny sportowej, w celu dokładnej oceny "na żywo" i na pewno rozpoczęcie pełnej rehabilitacji tzn. odpowiednia kinezyterapia, fizykoterapia i jedynie dodatkowo farmakoterapia (leki p-bólowe i/ lub maści).

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty