USG stawu udowego i kolanowego

kobieta lat 47; USG: w przyczepie udowym torebki stawowej oraz więzadła piszczelowego zmiany włóknisto-wysiękowe na obszarze 15x5 mm; wyostrzenia osteofitarne w obrębie kłykcia przyśrodkowego oraz bocznego kości udowej i piszczelowej. W łąkotce przyśrodk. przytorebkowe uszkodzenie o wym. 4x1 mm. Chondromalacja chrząstki szklistej II stopnia w obrębie kłykcia przyśrodkowego oraz bocznego k. udowej. Jakie leczenia byłoby wskazane??/ Proszę o odpowiedź. Ewa K.

Witam,
Nie opisała Pani swoich dolegliwości jednak wynik badania USG sugeruje wykonanie zabiegu artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu