USG tarczycy 51-latka

USG tarczycy Tarczyca fipoechogeniczna,niejednorodna ,owymiarach płat prawy:17,4x21,4x43,3mm płat lewy: 16,0x17,2 x46,0mm Tarczyca o obniżonej echogeniczności, niejednorodna - poprzetykana pasmam chipoechogenicznymi,zarys płatów wyrażny. Płat prawy poprzetykany hipoechogenicznym utkaniem tarczycy Płat lewy zmiana hipoechogeniczna o równych obrysach, dobrze odgraniczona od otoczenia o wym.5,0x4,7x4,9mm(print1,3) W badanej okolicy patologicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono Tchawica b zmian

Lek. Marta Gryszkiewicz

W badaniu USG obraz gruczołu tarczowego jest niespecyficzny. W związku z tym najprawdopodobniej lekarz skieruje Pana na biopsję cienkoigłową tarczycy w celu weryfikacji histopatologicznej uwidocznionych zmian w badaniu ultrasonograficznym. Na podstawie wyniku zostanie postawiona diagnoza i możliwe będzie określenie wymaganego leczenia.