USG tarczycy a podejrzenie Hashimoto

Witam, moje usg tarczycy dzisiejsze (podejrzenie Hashimoto -podwyższone przeciwciała). Płat prawy 18x16x43 mm (6,6 ml.), płat lewy (18x17x41mm - obj. 6,7 ml). cieśń do 3,6 mm. miąższ obu płatów o niejednorodnej, ziarnistej echostrukturze z drobnymi obszarami hypoechogennymi do 2-3 mm ( największy tego typu obszar w pł. lewym przyśrodk. 3,3 mm.) unaczynnienie obustronne wzmożone. całość może sugerować chorobe na tle autoimmun. Czy czeka mnie biopsja? czy to na pewno Hashimoto?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji rozszerzenie diagnostyki o biopsję może okazać się nieuniknione. Bez wykonania badań dodatkowych nie można potwierdzić rozpoznania. Proszę udać się do specjalisty endokrynologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.