USG tarczycy i badanie TSH
Witam. Zrobiłam USG tarczycy moje wyniki to - prawy płat 17x14x41mm - obj 5,3 ml -lewy płat 17x17x43mm - obj 6,8 ml - cieśń o grubości do 6mm dyskretnie obniżona echogeniczność. Natomiast badanie TSH dało wynik 1.654. Czy to mieści się w normie? Czy powinnam zrobić dodatkowe badnia?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Tarczyca jest dość mała. Nie znam Pani wieku więc nie mogę określic czy objętość jest w normie. Poziom TSH mieści się w granicach normy. Warto wykonać oznaczenie wolnych hormonów fT3 i fT4 by ostatecznie zakończyć diagnostykę gruczołu tarczowego.