USG tarczycy i badanie TSH

Witam. Zrobiłam USG tarczycy moje wyniki to - prawy płat 17x14x41mm - obj 5,3 ml -lewy płat 17x17x43mm - obj 6,8 ml - cieśń o grubości do 6mm dyskretnie obniżona echogeniczność. Natomiast badanie TSH dało wynik 1.654. Czy to mieści się w normie? Czy powinnam zrobić dodatkowe badnia?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tarczyca jest dość mała. Nie znam Pani wieku więc nie mogę określic czy objętość jest w normie. Poziom TSH mieści się w granicach normy. Warto wykonać oznaczenie wolnych hormonów fT3 i fT4 by ostatecznie zakończyć diagnostykę gruczołu tarczowego.