USG tarczycy i liczne powiększone hipoechogeniczne węzły chłonne

Proszę o pomoc. Pół roku temu przy usg tarczycy wykryto u mnie bardzo liczne powiększone hipoechogeniczne węzły chłonne. Największe miały ponad 2 cm i około 1 cm. Dziś przy usg wyszło, że te węzły co miały 1 cm (niebolące nieprzesuwalne) wzrosły do 2,3 cm a reszta wcale się nie zmniejszyła. W tarczycy lekki stan zapalny (choć wciąż po pół roku obraz niejednoznaczny). Czy jest się czym martwić?

Jeśli w USG węzły chłonne są typu odczynowego, pozapalnego, nie mają patologicznej budowy to raczej nie ma powodu do niepokoju. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie po wykonaniu badań podstawowych krwi głównie morfologii z rozmazem skonsultować się najlepiej z hematologiem.