USG tarczycy i nadmierne wypadanie włosów

Dlaczego strasznie wypadają mi włosy od ok. roku? Nikt nie potrafi zdiagnozować... Wyniki badań: USG tarczycy: lewy płat-17,5x11,2x32,7mm=3,46ccm, w tym zmiana płynowo-lita o wym. 8,9x5,7x10,3mm o II typie unacznienia; prawy-16,1x8,3x38,7mm-2,73ccm; echogeniczność i unaczynienie nieco obniżone; TSH-3,000uIU/ml morfologia krwi prawidłowa, tylko eozynofile 0,08tys/ul testosteron-46ng/dl prolaktyna-194,8mIU/l aTPO-6,87IU/ml aTG-30,06IU/ml TRAb-1,41IU/l mg-1,86mg/dl Fe-56ug/dl ferrytyna-52,3ng/ml.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,zmiana w tarczy wymaga obserwacji i regularnej kontroli u endokrynologa. Ma Pan podwyższone stężenie testosteronu, które może odpowiadać za wypadanie włosów, konieczna jest konsultacja z endokrynologiem, który zleci właściwe leczenie antyandrogenowe.