USG tarczycy i odczynowe węzły chłonne

W USG tarczycy wyszło mi że mam: oba płaty normoechogeniczne, z obecnością guzków. Płat prawy (13x12x33mm) z guzkami o niejednorodnym echo 3 i 7mm oraz lito-torbielowatym przy dolnym biegunie 9mm. Płat lewy (16x10x32mm) z guzkami o niejednorodnym echo przy górnym biegunie 4 i w części centr.7 i 6mm. Unaczynienie znacznie wzmożone, unaczynienie guzków na obwodzie. W sąsiedztwie odczynowe węzły chłonne śr.do 7mm. Czy powinnam zgłosić się z tym wynikiem do lekarza?

Tak. Nie ma podejrzenia raka ale są guzki do obserwacji. Trzeba też zrobić poziom hormonów tarczycy i wyjaśnić skąd powiekszone węzły. ..