USG tarczycy i wyniki badań hormonalnych a poronienie

Proszę o wstępną diagnozę USG tarczycy. Cieśń o grubości 3,4 mm, prawy płat PP o wym. 52x13x16 mm - 5,6ml, LP o wym. 55x15x15 mm - 6,4ml. Tarczyca o prawidłowej echostrukturze i echogenicznosci, w LP pojedyncza zmiana ogniskowa do 5mm bez cech unaczynienia; wezly chlonne okolotarczycowe po prawej dwa: do 4,5 i 6,5mm, po lewej 1 do 8mm; 3 wezly okolociesniowe do 5 mm. TSH 0,84 ulU/ml; FT4 1,24 ng/dl; FT3 2,91 pg/ml; AntyTPO 7,4 IU/ml,AntyTG 227,7 IU/ml. 32 lata, b.wczesne poronienie maj br.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam z wynikami badań proszę zgłosić się do endokrynologa. Na podstawie obecnych danych można zdiagnozować u Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, konieczne są jednak dodatkowe badania, które powinny być wykonywane pod kontrolą specjalisty.