USG tarczycy i wyniki badań hormonów tarczycy u 23-latki
USG tarczycy: - płat prawy 21 x 18 x 55 mm, - lewy 14 x 14 x 45 mm, cieśń 4mm. "Cały gruczoł wykazuje nieco niejednorodną głównie normoechogeniczną strukturę. Przepływy krwi w badaniu PD miernie obniżone. Poniżej bieguna płata lewego i cieśni znajduje się obszar budowy niejednorodnej o przekroju 22,5 x 8,5 mm odpowiadający grasicy". TSH 2,791 norma 0,358-3,74, FT4 1,16 norma 0,89-1,76, anty-TPO 20,87 (norma: 0-34) anty-TG 10,08 (norma: 0-115). Czy to niedoczynność? Mam 23 lata, tata ma Hashimoto

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna pani, przedstawione wyniki mieszczą się w granicach normy. Pozdrawiam.