Usg tarczycy - jak leczy się zmiany wskazane w opisie badania?
Witam, mam 37 lat i od trzech lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Ostatnio miałam zrobione usg: tarczyca położona typowo, o wymiarach płat lewy V5,9, płat prawy 4,6 ml. Zarysy zatarte. Echogeniczność gruboziarnista, widoczne linijne obszary odpowiadające zwłóknieniom oraz obszary niskich cech. W płacie prawym nie ma zmian ogniskowych. W płacie lewym zmiana normoechogenna z płynowym centrum oraz z otoczką hypoechogenną (wym. zmiany 7x9,5 mm). Unaczynienie obwodowe. Tchawica symetryczna. Nie ma patologicznie powiększonych węzłów chłonnych. Zmiana w płacie lewym do BACC. Czy te zmiany są niepokojące, czy leczy się je operacyjnie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Beata

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Opisana zmiana ogniskowa nie wydaje się być zmianą złośliwą, ale ostatecznie zadecyduje endokrynolog po wyniku biopsji oraz po zebraniu dokładnego wywiadu i wglądzie w wyniki badań. Jeśli ustali, że zmiana jest podejrzana, skieruje Panią na leczenie operacyjne.